ПрАТ "РІЕЛЕКСПЕРТ"

Код за ЄДРПОУ: 01553327
Телефон: 032-270-62-77
e-mail: realexpert.csd@ukr.net
Юридична адреса: 79035, м. Львів, вул. Бузкова, 2
 
Дата розміщення: 26.04.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів Приватне акціонерне товариство «Ріелексперт» (далі - Товариство), ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 01553327, утворене в результаті зміни найменування та типу Публічного акціонерного товариства «Львівгуртбакалія» (рішення прийняте загальними зборами акціонерів 12.04.2017, державна реєстрація зміни назви і типу здійснена 24.04.2017), яке, в свою чергу, зареєстроване «30»червня 1994 року відповідно до чинного законодавства України. Вiдкрите акцiонерне товариство "Львівгуртбакалія" було створено 50 років тому, як державне Товариство. У відповідності до пункту 2 «Порядку перетворення в процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.1993 р.№686 та Декрету Кабінету Міністрів №210/93 від 15.06.1993 р. «Про корпоратизацію підприємсв» Львівське державне торгово-виробниче Товариство «Львівгуртбакалія» Наказом Фонду комунального майна Львівської обласної Ради народних депутатів від 21.04.1994 р. №48п було перетворено у відкрите акціонерне товариство «Львівгуртбакалія». Державна первинна реєстрація господарського формування була проведена Галицькою районною адміністрацією м.Львова- Свідоцтво №0388 від 30.08.1994 року. 12.04.2017 загальними зборами акціонерів ПАТ «Львівгуртбакалія» було прийняте рішення про зміну типу товариства та його перейменування у ПрАТ «Ріелексперт». Місцезнаходження Товариства: вул. Бузкова, №2, м. Львів, 79035, Україна. ПрАТ "РІЕЛЕКСПЕРТ" складається з таких структурних пiдроздiлiв: 1. Адміністративний відділ. 2. Бухгалтерія. 3. Служба охорони. 4. Склад. 5. Господарський відділ. Відокремлених підрозділів Товариство не має, змін в організаційній структурі в 2018 році не було та не планується.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблікова чисельність штатних працівників Товариства облікового складу за 2018 рік становить 46 чоловік, в тому числі: - працівники, які працюють за сумісництвом - 4людини.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Товариство не належить до жодних об'єднань підприємств.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Підпиємство не проводить спільної діяльності з іншими організаціями, підприємствами, установами.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Таких пропозицій не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Облікова політика Товариства розроблена та затверджена керівництвом Товариства відповідно до вимог МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки" та інших чинних МСБО та МСФЗ. Товариство обирає та застосовує свої облікові політики послідовно для подібних операцій, інших подій або умов, якщо МСФЗ конкретно не вимагає або не дозволяє визначення категорій статей, для яких інші політики можуть бути доречними. Перелік та назви форм фінансової звітності Товариства відповідають вимогам, встановленим НП(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності". Підготовка фінансової звітності Товариства вимагає від керівництва на кожну звітну дату винесення думок, визначення оцінних значень і допущень, які впливають на вказані в звітності суми виручки, витрат, активів і зобов'язань, а також на розкриття інформації про умовні зобов'язання. Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операції, іншої події, або умов, керівництво Товариства застосовує судження під час розроблення та застосування облікової політики, щоб інформація була доречною для потреб користувачів для прийняття економічних рішень, та достовірною, у тому значенні, що фінансова звітність: - подає достовірно фінансовий стан, фінансові результати діяльності та грошові потоки Товариства; - відображає економічну сутність операцій, інших подій або умов, а не лише юридичну форму; - є нейтральною, тобто вільною від упереджень; - є повною в усіх суттєвих аспектах. Під час здійснення судження керівництво Товариства застосовує вимоги МСФЗ, у яких йдеться про подібні та пов'язані з ними питання, враховує положення інших органів, що розробляють та затверджують стандарти, які застосовують подібну концептуальну основу для розроблення стандартів, іншу професійну літературу з обліку, тією мірою, якою вони не суперечать вищезазначеним джерелам. При формування фінансової звтності Товариство керувалося також вимогами національних законодавчих та нормативних актів щодо організації і ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, які не протиречать вимогам МСФЗ.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основний вид дiяльностi пiдприємства спрямований на здавання в найм (оренду) власного нерухомого майна, зарядка електронавантажувачів. Товариство працює тільки на внутрішньому ринку. Від сезонних змін надання послуг не залежить. Основними клієнтами товариства є: Товариство з обмеженою відповідальністю «Рошен-Львів», Товариство з обмеженою відповідальністю «Тедіс-Україна», Товариство з обмеженою відповідальністю “Трасн-Маркет”, Товариство з обмеженою відповідальністю «Голдентрейд Груп», Товариство з обмеженою відповідальністю «Панда», Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастина», Товариство з обмеженою відповідальністю «Делівері», Товариство з обмеженою відповідальністю «Преміум-Імпорт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональні ресурси», Товариство з обмеженою відповідальністю «Дубрава» та інші.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування За 5 останніх років підприємством придбано 67348,0 тис.грн. та відчужено 369,0 тис. грн. необоротних активів.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Підприємство має власні основні засоби виробничого призначення, а саме: -будівлі та споруди; -машини та обладнання; -транспортні засоби та інше. Виробничі потужності: під об’єкти оренди корисна площа станом на 31.12.2018 становить 53130,0 кв.м. Всього надано в оренду 33 939,9 кв.м., з них: складський комплекс у м. Львові - 24 982,5 кв.м. складський комплекс у м. Вінниця - 7595,8 кв.м. виробничо-офісний комплекс у м. Маріуполь - 1357,6 кв.м. З орендарями, яким площа товариства була надана в оренду було укладено договори найму (оренди) нежитлових приміщень. Значними орендарями є Товариство з обмеженою відповідальністю «Рошен-Львів», Товариство з обмеженою відповідальністю «Тедіс-Україна», Товариство з обмеженою відповідальністю “Трасн-Маркет”, Товариство з обмеженою відповідальністю «Голдентрейд Груп», Товариство з обмеженою відповідальністю «Панда», Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастина», Товариство з обмеженою відповідальністю «Делівері», Товариство з обмеженою відповідальністю «Преміум-Імпорт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональні ресурси», Товариство з обмеженою відповідальністю «Дубрава» та інші. Товариство обслуговують дві автомашини ГАЗ 33072 для вивозу сміття та ІЖ 27175 з об’ємом двигуна V-1568 см.куб. для виробничих потреб. Крім того, для прибирання території є трактор колісний МТЗ-82 з об’ємом двигуна 4750см.куб. Спосіб утримання активів: Всі активи товариства рахуються на балансі підприємства, з урахуваннямм амортизації. Використовуються активи – здавання в найм (оренду) під складські та офісні приміщення. При необхідності проводяться ремонтні роботи активів товариства. Місцезнаходження основних засобів: м.Львів, вул.Бузкова, №2; м. Вінниця, вул. Чехова, 43, м.Маріуполь, вул.Миколаївська, 89, вул.Таганрозька,64 Екологічне питання: На складах товариства, в орендованих приміщення, складуються та зберігаються продовольчі товари та промислові товари, а саме: кондитерські вироби, книжки, іграшки, канцтовари. На складах не зберігаються товари, які негативно впливають на екологію, що може позначитися на використанні активів підприємства. Підприємство не орендує основних засобів.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Закони та інші нормативні акти, що впливають на діяльність підприємств в Україні, можуть піддаватися змінам за невеликі проміжки часу. Як результат цього, активи та оперативна діяльність підприємства можуть піддаватися ризику у випадку несприятливих змін у політичному та економічному середовищі. Внаслідок нестабільної економічної ситуації в Україні податкові органи України приділяють все більше уваги діловим колам. У зв'язку з цим податкове законодавство постійно змінюється. Крім того, зустрічаються випадки їх непослідовного застосування, тлумачення і виконання. Недотримання законів і норм може призвести до серйозних штрафів. Основним фактором ризику у звітному періоді для підприємства була робота в межах жорсткої конкуренції та економічної кризи в Україні, постійної зміни цін на матеріали, енергоносії при стабільності орендних ставок.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента У звiтньому перiодi пiдприємство не користувалося кредитними ресурсами банкiвських установ, емiсiя акцiй не проводилась.В цiлому спостерiгається збiльшення власного капiталу за рахунок отриманого прибутку.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів Між Приватним акціонерним товариством «РІЕЛЕКСПЕРТ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОБУД» було укладено договір на виконання підрядних робіт від 26.12.2018 № 26/12/18-ВСК (виконання проектної документації стадії «Проект», для забудови земельної ділянки, отримання погоджень, проходження експертизи) на суму 2622000,00 грн.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) У 2019, роцi пiдприємство планує провести низку засобiв щодо покращення фiнансового стану пiдприємства, а саме: - максимальна здача майна в оренду; - збiльшення об'єму надання комплексних послуг.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Не проводиться.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Відсутня.